_edited_edited.jpg

מגזין סיפיל

וורמוט על רגל אחת.

שמעתם על אבסינת, נכון? איך זה אמור לגרום להזיות בגלל המרכיב הקסום הזה, לענה? (אז זהו שלא!!!). מסתבר כי "ורמוט" נקרא למעשה על שם לענה, אחד המרכיבים ההיסטוריים שלו (הפירוש מגרמנית של לענה הוא "תולעת-עץ", והשאר היסטוריה מעוטרת).

ורמוט מודרני הוא למעשה פחות מורכב מלענה (אם כי זה אולי אחד המרכיבים) ולמעשה הוא רחוק מהבקבוקים הישנים המאובקים של ורמוט "יבש" ו"מתוק " שאולי ראיתם מוזנח על מדף חנויות משקאות חריפים, בעיקר בזכות רנסנס בעולם הזיקוק והגברת העניין במיקסולוגיה. (אם תיכנסו לקוקטיילים או תרצו לבנות בר, תבינו די מהר שוורמוט הוא שחקן חיוני…).


למשל אם אי פעם שתיתם מרטיני או מנהטן, אז טעמתם את הטוב הצמחי של ורמוט. מרטיני משתמש בורמוט יבש, ומנהטן מוגשת עם – ניחשתם נכון – האחות המתוקה יותר. הכמות המדויקת בכל קוקטייל יכולה להשתנות מכמה טיפות לחצי גרם, תלוי בברמן ובטעמכם.


אתם תמיד יכולים להצביע על העדפתכם, לפחות וורמוט במרטיני על ידי קריאה "יבש" או "אקסטרה יבש" – אם כי יש שיטענו שמרטיני אקסטרה יבש לא צריך להכיל שום ורמוט בשום אופן (כפי שווינסטון צ'רצ'יל היה שותה), אבל אז אתם באמת סתם שותים ג'ין צונן. לא שיש בזה משהו לא בסדר – זה פשוט לא מרטיני.


מבחינה טכנית, ורמוט איננו משקה בפני עצמו אלא יין מועשר בטעם וארומות שחוזק באמצעותו של ABV עם סוג של אלכוהול ניטרלי (למשל ברנדי ענבים צלול), טעם מגוון של עשבים בוטנים ותבלינים. באופן היסטורי, אופן הטעם של ורמוט סיווג אותו כאדום (קשור לאיטליה) או לבן / יבש (קשור לצרפת). קרפנו קלאסיקו הוא הוורמוט האדום הקלאסי (אנטוניו קרפנו נחשב למונח "ורמוט"), עם טעמים כהים ועשירים כמו קקאו, יין, תבלין, טופי, עשבי תיבול וכו ', וכל זה מתערבב בקצה מעט מריר. . קרפנו אנטיקה הוא המתכון הקלאסי "alla vaniglia", או בתוספת וניל.) לילט בלאן, לעומת זאת, הוא ורמוט לבן צרפתי קלאסי, עשוי עשבי תיבול בוטנים מאזור צ'אמרי בצרפת. ורמוט במיוחד יבש של Noilly Prat משלב 20 עשבי תיבול ותבלינים עבור ורמוט מורכב, פרחוני, פירותי (וצלול לחלוטין) בגימור יבש ומרגיע. ואז יש ורמוטים כמו Punt e Mes או קרפנו ואפילו קמפארי, שלמעשה יש פרופיל טעם מריר כמו אמארוס מריר.

נשמע מורכב? זה אפילו לא סוף הסיפור. למלאכת הזיקוק יש לא רק מגוון גדול יותר של מוצרי ורמוט קלאסיים (וחדשים) בשוק, אלא התעניינות מחודשת ביינות מבוצרים אחרים, ארומטיים, כמו Cocchi Barolo Chinato (תרופתית היסטורית וטעימה אגרסיבית, כמו פרנט), עם כוורת מרכיבים התחלתיים המגובים על ידי ג'נטיאן, ריבס, הל וכו ') ואמריקנו (מה שמכונה כי "אמר" פירושו מר, גם עם קווין, ג'נטי, והדרים). כל אלה בטעמים עזים, כך שמשהו כמו ורמוט קלאסי עשוי להיות מקום טוב להתחיל בו – לקרוא על כמה מותגים, להחליט אם אתה מחפש חומרי קוקטייל או משהו ללגום לבד (או שניהם), ולקנות בהתאם לכך.

*חשוב לזכור שלעומת בקבוק הקוניאק שיכול לשבת באושר על המדף במשך חודשים או שצריך לצרוך את היין די מהר לפני שהוא מתקלקל ויהפוך בלתי ניתן לשתייה. ורמוט, כמעין הכלאה, נופל איפשהו בין לבין. הוא מחזיק מעמד הרבה יותר טוב מיין, אך הוא יכול לאבד חלק מתענוגו תוך מספר חודשים, או אפילו שבועות, אם נותר לבד.מומלץ לשמור את זה במקרר במאה אחוז. זה ישמור על ורמוט  טרי הרבה יותר. במיוחד אם אינכם שותים אותו לעיתים קרובות.

עוד לא טעמתם וורמוט? הקליקו כאן והזמינו>>

טעמתם ורוצים עוד? הזמינו כאן>>