_edited_edited.jpg

מגזין סיפיל

הנסי קוניאק | 250 שנים של סטייל יצירתיות ומסיבות



ההיסטוריה של הקוניאק

כמאמר הפתגם, כל קוניאק הוא ברנדי, אבל לא כל הברנדי הוא קוניאק. קוניאק הוא משקה אלכוהולי מזוקק עשוי מענבים לבנים מותססים, ומיושן במשך שנתיים לפחות. המשקה חייב להיות מיוצר במחוז קוניאק על מנת להיקרא כך. קוניאק הוא ייחודי בגלל האיכות הנודעת שלו, שהוא בתורו תוצאה של טכניקות בת מאות שנים ששומרת על ייחודו של הקוניאק. התהליך של יצירת קוניאק הוא תהליך מוגדר וברור מאוד ושומר על כללים ותקנות מחמירים. לדוגמא: ניתן להשתמש בסחיטת הענבים בדרך המקורית בלבד ובזנים המיוחדים של מחוז קוניאק בגלל אדמת הגיר שבו הם גדלים, והאדמה היא בכלל מיוחדת בגלל האקלים הייחודי שנוצר כתוצאה מהאוקיינוס ​​האטלנטי. כמו כן מכיוון שתהליך ההתיישנות הוא חשוב בדיוק כמו הזיקוק בפועל של הענבים, אפילו הסוג של עץ המשמש לאחסון החביות נקבע מראש :רק עצי אלון בן 60-100 בצרפת נחשבים ראויים לתפקיד.

קוניאק הנסי ובדיעבד כל מותג אחר של קוניאק יש לו קשר הדוק עם מחוז קוניאק: מעל 1500 שנים מגדלים במחוז קוניאק ענבים לייצור יין ולאחר מכן קוניאק וזאת לאחר פקודתו של הקיסר הרומי מרכוס אורליוס על חייליו לטעת כרמים. במאה ה 16 סוחרים הולנדים החלו לסחור ביין שהגיע מצרפת וחבל קוניאק ועל מנת לשמר אותו במסעות בים הם היו מזקקים אותו וכשהם רצו לשתות אותו הם היו מערבבים מים בתוכו כדי להחזיר את טעם היין.

במאה ה 17 טכניקת הזיקוק הכפול שוכללה והפכה להיות מעודנת יותר. במהלך הפלגה ארוכה גילו הסוחרים ההולנדים כח איכות הקוניאק משתפרת אם מאכסנים אותו בחביות עץ אלון לתקופה ארוכה. מאז יישון בחביות עץ אלון לבנות הפך לסטנדרט בקרב יצרני הקוניאק והברנדי.

בשנת 1936 חוקקה ממשלת צרפת את חוק הקוניאק שאומר : ברנדי [ יין מזוקק] יכול להיקרא קוניאק רק אם הוא מיוצר במחוז קוניאק, מיוצר מגפנים מסוימים ומיוצר בטכניקות יצור מסוימות כמו שמפורט למעלה.

ריצ'ארד הנסי מייסד


קרא עוד: מדריך קוניאק לגבר המתקדם

הסיפור מאחורי קוניאק הנסי

קוניאק הוא צרפתי אבל הנסי הוא בכלל אירי מה הקשר? אז ככה :ריצ'ארד הנסי היה בחור אירי בן 24 שהחליט לחפש את מזלו בעולם הגדול ומה יותר טוב מאשר להתחיל בתור חייל ועוד אצל המלך לואי ה 15. לאחר 12 שנים קשות השתחרר הקצין ריצ'ארד מהצבא והחל את דרכו העיסקית כסוחר יין בינלאומי. בנו של ריצ'רד,ג'יימס הצטרף לעסק בשנת 1784,והחל להרחיב את העסק לשווקים חדשים כולל ארצות הברית שבדיוק היתה בתהליכי הקמה .שנים עברו וג'יימס ביסס את חזונו והפיץ את הקוניאק בכל העולם, מאז הפך הנסי לסמן איכות בעולם המשקאות  והמשקה האהוב על בית המלוכה הצרפתי, הצאר הרוסי ולאחר מכן אוליגרכים רוסיים….

לוגו הנסי


מה עומד מאחורי הלוגו של הנסי

משפחת הנסי היתה חלוצה בעולם האלכוהול בעוד דבר,בכך שהשתמשה בסמלים כדי להדגיש ולסמן את הקוניאק שלה כמו :

היד האוחזת בגרזן: לוגו זה מתייחס לקרייה הצבאית של האב המייסד ריצ'ארד

3 הכוכבים שמוטבעים על הבקבוק: 3 הכוכבים הפכו לסימון קוניאק V.S


אוניה מובילה קוניאק הנסי


ציוני זמן בהיסטוריה של הנסי

  1. 1765: המשלוח הראשון של קוניאק מגיע לאנגליה בדיוק שברנדי מתחיל לצבור פופולריות בממלכה.

  2. 1792 : המשלוח הראשון של הקוניאק מגיע למדינה החדשה ארצות הברית, כיום ארצות הברית היא שוק מספר 1

  3. 1817 : המלך ג'ורג הזמין במיוחד מהחברה קוניאק V.S.O.P , מאז הפך הסימון לסטנדרט מעולם הקוניאק.

  4. 1818 הקיסרית מריה הזמינה בקבוק במיוחד לבנה הצאר אלכסנדר, מאז הוא הפך לקוניאק החביב על הרוסים.

  5. 1859: משלוח ראשון הגיע לסין והקוניאק הפך להיות שגריר של התרבות הצרפתית במזרח הרחוק.

  6. +1900 : קוניאק הפך להיות הפופולרי בעולם והוא משווק היום ב 138 מדינות ברחבי העולם.


קוניאק הנסי ראפר נאס


הנסי ותרבות הפופ

הנסי הוא אמנם מותג הקוניאק הפופולרי בעולם,אך ירידה במכירות והבנה שעליו לפנות לקהל הצעיר כי הוא העתיד גרמה למותג לצאת עם אסטרטגיה שיווקית שכוללת החתמת הראפר נאס על חוזה פרסום כמו גם פנייה למובילי דעת קהל אחרים בקרב הצעירים בארצות הברית, היום הקוניאק הוא מותג מעודכן ו"נכון" שמקשט כל מסיבה טובה בעיר.


קוניאק הנסי VS


הנסי VS

V.S- קלאסיקה שבקלאסיקה ואחד מהקוניאקים הפופולריים בעולם. קוניאק זה מעורבב מכ- 40 סוגים של קוניאק שיושנו בחביות בין שלוש לשמונה שנים. זהו הקוניאק הצעיר בחבורה הוא בעל צבע זהוב דבש,ריח אגוזים,אננס ואגס,ורמזים לקרמל.



קוניאק הנסי VSOP


הנסי VSOP

V.S.O.P עשוי מכ-60 סוגים של קוניאק שיושנו בחביות בין 4 ל-15 שנה. הקוניאק מורכב מבלנד מורכב מאוזן והרמוני. באף עולה ארומה של פירות,דבש,פלפל שחור. בחיך מרגישים טעם עשיר ומעודן. סיומת בינונית ומקרם קטיפתי.


קוניאק הנסי XO


קוניאק הנסי X.O

מעורבב מיותר מ- 100 סוגים של קוניאק שיושנו בחביות בין 10 ל- 70 שנה. הבלנד דומה לאב טיפוס הראשון של קוניאק זה שמקורו בשנת 1870. זהו קוניאק עשיר,בעל ארומות של תבלינים, עץ וניחוח מתקתק של פרחים ופירות בשלים. משקה מאוזן,בעל גוף מלא, מורכב ובעל סיומת ארוכה ועשירה.

אוקיי חברים, אנחנו לפני סיום מקווים שהיינו אינפורמטיביים, תוכלו לקרוא ביקורות על כל מותגי הקוניאק של הנסי ולבצע קניה עם משלוח חינם עד הבית פה