_edited_edited.jpg

מגזין סיפיל

דרמבוי | משחקי הכס,וויסקי,דבש ופרנק סינטרה

ליקר דרמבוי

ליקר דרמבוי


ליקר דרמבוי הוא אחד הליקרים המפורסמים בעולם אם לא המפורסם ביותר!!

דרמבוי הוא  מותג בדיוק כמו מרצדס או ג'וצי, והיום המזקקה נותנת חסות לטורנירי גולף,מירוצי סירות ומכוניות ומוכרת את הליקר כמעט בכל מקום על פני הגלובוס,קצת קשה להשיג אותו בסוריה עכשיו אבל גם זה יסתדר….

סיפור הולדתו של הליקר הוא דרמטי במיוחד ומעורבים בו משחקי הכס,מזל והרבה תעוזה וגם כמה מאפיונרים אז בואו נתחיל…..

הנסיך צ'ארלס

הנסיך צ'ארלס


היסטוריה מוקדמת

הסיפור של ליקר דרמבוי מתחיל לפני למעלה 267 שנים ביולי 1746: הנסיך צ'ארלס סטיוארט בן 25 שהחליט שהוא רוצה את הכתר חזרה מהמלך ג'ורג, הקרב המכריע התקיים בקלודן והתוצאות לא היו מזהירות מבחינתו של הנסיך: צבאו נחל תבוסה מוחצת והוא איבד את הסיכוי לחזור לכיסא המלך אי פעם. לאחר תבוסה בקרב של קולדן, הנסיך נרדף על ידי אנשיו של המלך בכל רחבי מערב סקוטלנד שעל ראשו מונח פרס של 75,000,000 שקלים [ כסף של היום] , במהלך מנוסתו נעזר הנסיך בשבטים שחיו אז באזור והביעו תמיכה בו ולחמו יחד איתו. אחד מהאנשים שעזרו היה ג'ון מקינון,ג'ון היה אחד מראשי השבטים שהתגייסו למלחמה לצידו של הנסיך. כאות תודה על העזרה נתן הנסיך צ'ארלס לג'ון את המתכון הסודי לליקר האישי שלו. אותו מתכון נשמר ועבר מדור לדור והפך המרוצת השנים לליקר שאנחנו מכירים היום כדרמבוי.

אז מאיפה השם?

יש גרסאות שמספקות סיבות שונות לשם:

גרסה 1 : שנים עברו והמתכון לליקר הייחודי הגיע לידיו של בעל מלון קטן באי סקיי. אותו בעל מלון החל להגיש את המשקה לאנשים שהגיעו לבר. התגובה שלהם לטעם היתה: "דראם בויחה" בגאלית : בתרגום : משקה מספק!!

גרסה 2 :

גרסא אחרת טוענת שהשם מגיע מהמילה הגאלית למשקה צהוב

בכל מקרה בעל המלון הבין שעלה פה על משהו טוב וקיצר את השם לדרמבוי. שנים עברו ובנו של אותו בעל מלון בחור בשם ג'ון הגן על השם עם זכויות יוצרים. אחד מהצאצאים של אותו ראש שבט מקינון שעזר לנסיך עבר לסקוטלנד כדי לעבוד בתעשיית האלכוהול ואז הוא הבין את הפוטנציאל שיש לליקר הפופולרי בעולם האלכוהול. הוא החל לייצר את הליקר באדינבורו כשעל הדרך הוא משלם תמלוגים למשפחה שהחזיקה בזכויות היוצרים. מהר מאוד הוא רכש את הזכויות לליקר והקים את חברת המשקאות דרמבוי.

דרמבוי וחוק היובש 

קפיצה קטנה בזמן: לאחר מלחמת העולם הראשונה ליקר דרמבוי הגיע לאמריקה והפך להיות פופולרי מאוד אבל אז נכנס לתוקפו חוק היובש שאסר על ייצור ושתיית אלכוהול, אבל מה דרמבוי היה מאוד פופולרי ואנשים היו מוכנים לשלם כסף טוב ואיך שהוא דרך פירטים ומאפיונרים מצא את דרכו אל פיותיהם של אמריקאים שמחים.

קוקטייל דרמבוי

קוקטייל דרמבוי


קוקטיילים

היום משתמשים בליקר דרמבוי להכנת עשרות קוקטיילים : ממרגריטה עד קפריניה ודקירי אבל יש קוקטייל אחד שהביא את הליקר למעמד המיתולוגי שלו היום : RUSTY NAIL זה לא ברור איך הגיע השם הזה אבל אנחנו כן יודעי שהקוקטייל הזה הוא גלגול של המשקה שהיו שותים בחוף המזרחי בתקופת היובש : ערבוב הליקר עם וויסקי אמריקאי כדי להקהות את טעמו הגס של הוויסקי מפני שלא היה מזוקק. רוסטי נייל הופיע לראשונה בשנות ה 60 בניו-יורק ומהר מאוד הפך להיות קוקטייל אייקוני,הרבה בזכות RAT PACK : אותה חבורה מיתולוגית בראשות פרנק סינטרה שאימצה את הקוקטייל.

איך להכין קוקטייל רוסטי נייל:


עוד קוקטיילים אפשר לקבל פה :

http://www.drambuie.com/uk/drinks

ליקר דרמבוי

ליקר דרמבוי


דרמבוי קלאסי אצלנו באתר

דרמבוי קלאסי הוא תערובת יוצאת דופן של ויסקי סקוטי מיושן,דבש,תבלינים ועשבי תיבול . הליקר מציע חווית שתייה יחודית לאניני טעם : זהו ליקר בצבע זהוב עמוק עם ניחוחות של וויסקי מיושן בשילוב עם תערובת של פרחים צמחים ודבש. הטעם הוא מורכב מאוד ומכיל טעמים של צמחים,תבלינים דבש . זהו משקה חושני,מתוק כדבש ובעל גוף מלא .

ליקר דרמבוי 15 שנים

ליקר דרמבוי 15 שנים


דרמבוי 15 אצלנו באתר 

דרמבוי 15 הוא הביטוי של המזקקה לוויסקי משובח. הוויסקי מגיע מהחביות שהתיישנו 15 שנים ורק מהטובות ביותר . החביות נבחרו בשל טעמם הרך והמורכב שמשלימות ומאזנות בצורה מושלמת את טעמי עשבי התיבול וניחוחות של המתכון הסודי המפורסם.

באף עולה ארומה של תבלינים ארומטיים של פרי הדר. בחיך התחושה היא רכה של קטיפה עם ריח חריף של לימון ופירות יער. הסיומת היא של חמאה פריכה,עשבי תיבול טריים. המשקה מושלם ללגימה איטית ומענגת, עם או בלי קרח.